Medikal Cilt Bakımı

Cildimiz 3-4 hafta süreyle kendini yeniler. Ölü hücreler cilt yüzeyine itilerek ciltte kalın, mat bir tabaka oluşturduğu gibi siyah nokta (komedon) sivilce ve akne (lezyonlu sivilce) oluşumuna da neden olur. Bu yüzden her cildin ortalama ayda bir defa klinik cilt bakımına ihtiyacı vardır. Klinik cilt bakımında bu ölü hücreler ve cildin aşırı yağ salgısından oluşan artıkları ciltten uzaklaştırılarak cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanır.
Estetimax® bünyesinde “Medikal Cilt Bakımı” uygulamasından hem kadınlar, hem de erkekler yararlanabilmektedir.

Cilt yapısına uygun ürünlerle cildin yağ ve nem oranı dengelenir. Cildiniz temiz ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Derinlemesine temizleme, besleyici, nemlendirici yağ ifrazatını önleyici ve hassasiyet giderici spesifik maskeleri ve serumlarla kombine edilerek daha dinlenmiş ve huzurlu bir cildiniz olacaktır. Cildimiz UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, yanlış beslenme gibi nedenlerle sağlığını kaybeder.

Cildimizin sağlığı ve güzel görünmesi için, temizlik ve bakımına özen göstermek gerekir. Yaşla birlikte oluşacak kırışıklık ve yıpranmalar cilt bakımı ile önlenebilir. 20 yaşından sonra cildinde hiçbir problem olmayanların dahi, ayda bir kez cilt bakımı yaptırması önerilir. Sivilce tedavisi, hücre onarımı, nem oranının düzenlenmesi, ince çizgilerin azaltılması içinde cilt bakımı uygulanmaktadır.

Cildimiz özene ve bakıma muhtaçtır. Çünkü gerek hormon etkisi ile gerek dış faktörlerin neden olduğu birçok olumsuz etki cildin nefes alamamasına ve ölü derilerin birikerek kararmasına ve hatta siyah nokta gözeneklerinin dolmasına ve büyümesine neden olmaktadır. Yüz ve cilt bu duruma geldiğinde hala gereken özen gösterilmiyorsa o zaman tende çabuk yaşlanma, kararma, tabakalaşma ve gerçekten diğer kişileri de rahatsız edebilecek kötü görünüm oluşmuş olur.

Yapılacak bakım cilt tipine göre tanımlandıktan sonra uygulanacak ürün grubu ona göre belirlenir. Her ürünün ayrı bir uygulama tekniği ve sırası olup, bu düzen uygulayıcı tarafından hassasiyetle takip edilir. Ayrıca bakım sırasında ürünler cilde uygulandıkça çeşitli masaj teknikleri ile de kan ve lenf dolaşımı hızlandırılır. Ölü hücrelerden ve sebumdan arındırılan, dolaşımı hızlanan cildin oksijenlenmesi ve beslenmesi artar.

Cilt bakımı yapılacak kişinin yaşı da uygun bakımı seçmede önemlidir. Genç problemsiz ciltlerde daha yumuşak bakımlar tercih edilirken, 25 yaş sonrası problemsiz ciltlerde temel bakım ayda bir kez yapılabilir. Ancak 40 yaş ve üzeri kişilerde ciltte kollojen ve elastin miktarı azalmaya, cilt elastikiyetini kaybetmeye, sarkmaya, kırışıklık oluşturmaya başlamıştır. Bu yaş gurubunda yaşlanma karşıtı daha yoğun bakımlar yapmak gerekebilir.

Düzenli yapılan bakımlar ile cilt daha nemli, parlak, canlı görünecektir. Belli peryodlarla yapılan cilt bakımları, yaşlanma etkilerini azaltmaya, henüz sorun oluşmadan cildinizin gençliğini ve güzelliğini koruyamaya, tıbbi müdahale ihtiyacını azaltmaya yardımcı olur.

Randevu Alın

Online Randevu sayfamız ile bize ulaşarak, ürün ve uygulamalarımız için fiyat bilgisi alabilir ve randevu talebinizi bize iletebilirsiniz.